В Україні діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, що забороняє громадянам продавати власну землю, чим порушує їхнє право власності на майно.Порушення права власності полягає в тому, що громадянин, маючи земельну ділянку (пай), позбавлений можливості його продати, однак має можливість здати його в оренду. Із прийняттям 31 березня 2020 Верховною Радою України у другому читані Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» з 01 липня 2021 року скасовується мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Основні  норми закону:

1. Обмеження щодо кількості гектар, які може придбати одна особа, а саме до 2024 року придбати землі сільськогосподарського призначення мають право виключно фізичні особи, і не більше 100 га на одного. Після 2024 року це право також надається юридичним особам, але встановлюється обмеження в концентрації до 10 тис. га.

2. Банкам надається право набувати у власність землі сільськогосподарського призначення, але це право може реалізовуватися лише в порядку звернення стягнення на предмет застави. Однак, встановлюється обов’язок стосовно відчуження земельної ділянки на торгах протягом двох років з дня набуття права власності.

3. Закріплюється переважне право для орендарів на придбання земельної ділянки сільськогосподарського призначення.

4. Надається громадянам право вирішувати питання щодо допуску іноземців до купівлі землі на території України шляхом проведення всеукраїнського референдуму.

5. Встановлюється обов’язковий безготівковий розрахунок за цивільно-правовими угодами.

6. Встановлюється, що ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку. Ця норма буде діяти до 1 січня 2030 року.

7. Передбачається заборона на продаж земель державної та комунальної власності.

Набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення можуть громадяни України, територіальні громади, держава. Іноземці отримують право придбати землю тільки в разі схвалення цього на референдумі.Право на купівлю та продаж сільськогосподарської землі дозволяє повноцінне володіння земельними паями та відкриває можливості для використання землі у якості застави для кредиту Відкриття ринку землі покликане залучити додаткові інвестиції в економіку, спростити земельні відносини й мобілізувати оборот землі.Зрештою, ринок землі існує у всіх країнах.