«У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року о 1 год 23 хв 40 с, коли всі спали безтурботним сном, над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції несподівано розірвало нічну темряву велетенське полум’я. Почався новий відлік українського часу. Болісний. Гіркий. Печальний… » —  такими  словами розпочався вечір – пам’яті  з нагоди 30 – ї річниці  аварії на ЧАЕС.

IMG_2995

     Ведучі заходу Надія Овдіюк  та Галина Шебуня розповіли  історичну довідку  про страшну катастрофу. Вірші про  трагедію  сучасності декламували: Палівода Тетяна, Пивоварчук  Софія та Кіндрас  Ірина – учасники колективу «Зоресвіт» (кер. Ольга Терещенко). Хвилина мовчання і сумний чорнобильський дзвін пролунали за всіма загиблими та померлими від наслідків аварії. Учні 9 – х класів (кл.кер. О.Кравченко  та  Н.Конюшик), тамуючи подих , переглядали фільм про перші хвилини  вибуху. Спогадами поділилися і присутні вечора: працівники  культури Мізоцької селищної ради та Міської бібліотеки. На завершення оглянули книжкову виставку «І лине над світом Чорнобильський дзвін», яку оформила О.Пальчевська.

IMG_2980

      Втім, Чорнобиль не минув. Він промовисто нагадує про себе щодня численними проблемами в різних сферах суспільства, у долі мільйонів людей, житті кожного з нас. Чорнобильська катастрофа, котра застала всіх зненацька, виявивши мізерну готовність до екстремальних ситуацій, поки що мало чого нас навчила.

    Нам потрібно пам’ятати: майбутнє підкоряється людині тоді, коли вона здатна глибоко і всебічно осмислювати минуле і, максимально мобілізуючи творчий потенціал, вміти отримувати уроки з допущених помилок і прорахунків, шукати нових засобів вирішення завдань.

IMG_2987

Надія Овдіюк, директор Мізоцького селищного БК